Geopolitikon.cz – Rozhovor s Monikou Pilloni, koordinátorkou italské politické strany Liga Mateja Salvini pro Českou republiku a Slovensko.

Liga Svět je zahraniční projekt, sekce působící v Americe, Asii, Africe a Evropě.  Koordinátoři mají na starosti informování italských občanů, kteří žijí, cestují a pracují v zemích, kde jsme organizováni.  Ve skutečnosti nám záleží na budoucích voličích.

Na úrovni politické spolupráce v České republice jsme spojeni s SPD Tomia Okamury a na Slovensku se stranou Jsme rodina, stejně jako Liga jsou členy evropské frakce ID.

Na Balkáně máme koordinátory v Černé Hoře, Albánii, Bulharsku, Rumunsku, myslím v Chorvatsku a Slovinsku.

Pokud jde o Itálii, Liga je aktivní ve vládě, bojujeme za normální život a zvyšujeme ekonomiku, která je díky covid-19 v obtížné situaci.  Ve vládě pečlivě sledujeme, kam jdou peníze z Evropského fondu pro obnovu. Naším cílem je, aby se tyto peníze dostaly k malým a středním podnikatelům.

Myslíte si, že existuje riziko změny demografických struktur starých evropských národů s přílivem přistěhovalců, například 50 let změny demografické struktury Kosova a poté secesie?

Opravdu musím říct, že je to velké nebezpečí.  Organizované, masivní, nelegální a nekontrolované přistěhovalectví je pro nás všechny velkým nebezpečím. Islámské rodiny žijící v Itálii mají 3,4,5,6 nebo více dětí a Italové 1,2, zřídka 3 děti. Podporoval bych řízené migrace.  Ti, kteří splňují kritéria prostřednictvím společností a velvyslanectví pro určité pracovní pozice.  Ale ve velkém počtu případů přicházejí přistěhovalci bez dokladů, se  spálenými otisky prstů.

Některá hezčí témata?

Vyzývám turisty, aby přišli do Itálie.  Užívat si moře, víno, jídlo … Italská armáda a policie  zajišťují bezpečnost  na  vysoce úrovní  ve všech turistických destinacích.

Geopolitikon.cz
Milutin Ilič

Předchozí článekRozhovor s Jevgenijem Baranovem, ředitelem Ruského kulturního centra v Bělehradě
Další článekJubilejní kniha Miloši Zemanovi jako dárek od potomka Nikoly Tesly