Komentář na facebookovém profilu k odmítnutí Srbska uznat samostatnost Kosova

Srbsko je suverénní stát a Kosovo je součástí Srbska. Odmítáme vydírání Srbska ze strany EU. Srbsko odmítne členství v EU, pokud by bylo nuceno uznat Kosovo. Po jednání s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem to prohlásil minulý týden srbský prezident Aleksandar Vučić, který řekl novinářům doslova: „Pokud si myslíte, že uznáme Kosovo nebo že Kosovo vstoupí do OSN, že nedostaneme nic kromě členství v EU, naše odpověď bude ne.“ Doplnil, že Srbsko čekají těžké časy, v nichž bude země čelit velkým mezinárodním tlakům.

Tomio Okamura – SPD
Lavrov na tiskové konferenci po jednání uvedl, že Kreml podpoří jen takové řešení kosovské otázky, které bude přijatelné pro Bělehrad a které schválí Rada bezpečnosti OSN, kde má Moskva právo veta.
Hnutí SPD s tímto postojem souhlasí. Je nepřijatelné vyhrožovat ze strany EU suverénnímu státu o jeho zahraničně-politických i vnitrostátních otázkách a případném omezování dotačních programů vyčleněných pro Srbsko v případě jeho členství v EU. Srbsko je suverénní stát a Kosovo je součástí Srbska! Hnutí SPD žádá odvolání uznání Kosova českou vládou.
Tomio Okamura SPD – Facebook
Předchozí článekJiří Kobza: Někdo by to už měl konečně říct nahlas
Další článekTomio Okamura – Evropská komise a OSN hodlají vyšetřovat Řecko kvůli vyhošťování nelegálních migrantů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte prosím svůj komentář!
Sem zadejte své jméno