Autor: Marija Ilič

24.03.2022 přesně v 20:05 se v Praze před velvyslanectvím Republiky Srbsko uskutečnila 23. vzpomínková akce obětem nelegálního bombardování někdější Jugoslávie před větším počtem shromážděných občanů za velkých bezpečnostních opatření.

Organizátorem dnes již tradiční akce je české sdružení „Přátele Srbů na Kosovu“, jehož předsedou je známý režisér Václav Dvořák.

Před shromážděnými občany mluvil režisér a organizátor akce Václav Dvořák, který řekl, že Jugoslávie nikoho neohrožovala, a že to byl akt čistého barbarství a bezdůvodné vraždění civilistů.

Dále na akci vystoupil poslanec Jaroslav Foldyna, který uvedl, že šlo o hrubé porušení mezinárodního práva  a že od tohoto okamžiku mezinárodní právo bylo nahrazeno sílou, což se děje i dnes a tím se vytváří problémy v mezinárodním právu.

Dále se přitomným obratili europoslanec Dr. Ivan David a spisovatelka Lenka Procházková.

Po skončení vzpomíkové akce obětem a zapálení svíček, jeho excelence Berislav Vekić pozval organizátory a účastníky akce do prostor velvyslanectví k krátkému pohovoru a občerstvení, což proběhlo ve velmi srdečné a přátelské atmosféře a ve znamení velmi blízkých vztahů českého a srbského národa.

VIDEO LIVE: Žarko Raptor Jovanovič, redakce, Praha, ČR, 24.3.2022

Redakce: Geopolitikon.cz

Předchozí článekČeská podpora Srbsku ohledně našeho strategického závazku, vstupu do Evropské unie, je pro nás nanejvýš důležitá